Junior Prima Díj

 

 

A Junior Prima Díj zenei kategóriájának győztesei:
 
 Junior Prima Díjasok – 2014
Baranyai Barnabás - cselló 
Boros Mihály - zongora 
Brindás Barnabás - harsona 
Csabay Domonkos - zongora 
Erdélyi Dániel - karmester 
Homoki Gábor - hegedű 
Kocsis Krisztián - zongora  
Rab Gyula - ének   
Ránki Fülöp - zongora   
Tornyai Péter - zeneszerzés

 
A döntést hozó kuratórium tagjai:

Elnök:

 

Dr. Vigh Andrea hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora

 

Tagok:

 

Rost Andrea, Prima Primissima és Kossuth-díjas énekesnő 

Szenthelyi Miklós, Kossuth- és Liszt-díjas hegedűművész, a Liszt F. Zeneműv. Egyetem vonóstanszékének vezetője 

Dráfi Kálmán, Liszt-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongoratanszékének vezetője 

Devich János Liszt-díjas gordonkaművész, Érdemes művész, a Liszt F. Zeneművészeti Egyetem professor emeritusa 

Fekete Gyula, Erkel-díjas zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerzés tanszékének vezetője 

Binder Károly Erkel-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékének vezetője 

Boldoczki Gábor, Liszt- és Junior Prima Díjas trombitaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense 

Jakobi László gordonkaművész, hangversenyrendező 

Balázs János, Liszt- és Junior Prima Díjas zongoraművész

 
Junior Prima Díjasok – 2015
Kiss Péter – zongora
Szabó Marcell – zongora
Szajkó Géza  hegedű
Kruppa Bálint – hegedű
Kokas Dóra – gordonka
Mohai Zsófia – oboa
Pálfalvi Tamás – trombita
Tóth Bálint – kürt
Wettl Mátyás – zeneszerzés
Olah Krisztián – jazz-zongora
 
A döntést hozó kuratórium tagjai:
Elnök:
Dr. Vigh Andrea hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora
Tagok:
Szenthelyi Miklós, Kossuth- és Liszt-díjas hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem vonóstanszékének vezetője
Dráfi Kálmán, Liszt-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongoratanszékének vezetője
Devich János Liszt-díjas gordonkaművész, Érdemes művész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professor emeritusa
Fekete Gyula, Erkel-díjas zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerzés tanszékének vezetője
Binder Károly Erkel-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékének vezetője
Boldoczki Gábor, Liszt- és Junior Prima Díjas trombitaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense
Jakobi László gordonkaművész, hangversenyrendező
 
Fidelion mejelent cikk:  http://fidelio.hu/klasszikus/2015/11/18/a_zenemuveszet_junior_primai/
 
  Junior Prima Díjasok – 2014
Bán Máté – fuvola
Celeng Mária – ének
Devich Gergely – gordonka
Elmauer János – trombita
Farkas Mira – hárfa
Fejérvári Zoltán – zongora
Fonay Tibor – dzsessz basszusgitár
Környei Miklós – gitár
Pusker Júlia – hegedű
Váradi László – zongora
 
A döntést hozó kuratórium tagjai:
Elnök:
Dr. Vigh Andrea hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora
Tagok:
Rost Andrea, Prima Primissima és Kossuth-díjas énekesnő
Devich János gordonkaművész, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, professor emeritus
Fekete Gyula, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerzés tanszékének vezetője
Binder Károly zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékének vezetője
Baráti Kristóf, Kossuth- és Junior Prima Díjas hegedűművész
Boldoczki Gábor, Junior Prima Díjas trombitaművész
Fülei Balázs, Junior Prima Díjas zongoraművész
Jakobi László gordonkaművész, hangversenyrendező
 
 Junior Prima Díjasok – 2013
Angelica Leánykar
Bencze Csaba  harsona
Kohán István  klarinét
Lebhardt Dániel  zongora
Nyári László  hegedű
Solti Árpád – zeneszerző
Szabó Ildikó  gordonka
Tálas Áron  jazz zongora
Tóka Ágoston  orgona
Tóth Balázs  trombita
 
A döntést hozó kuratórium tagjai:
Elnök:
Dr. Batta András – zenetörténész, Kormánybiztos
Tagok:
Vigh Andrea hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora
Devich János gordonkaművész, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, professor emeritus
Fekete Gyula zeneszerző, a Liszt F. Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető tanára
Binder Károly, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékének vezetője
Bogányi Gergely, Prima és Junior Prima Díjas zongoraművész
Baráti Kristóf, Junior Prima Díjas hegedűművész
Jakobi László – gordonkaművész, hangversenyrendező
 

Junior Prima Díjasok – 2012
 
Anima Musicae Kamarazenekar
Balatoni Sándor  orgona
Gyöngyösi Ivett  zongora
 Kállai Ernő  hegedű
Medgyesi Zsolt  zongora
Szigetvári Dávid  operaénekes
 Szőke Nikoletta  énekesnő
 Tóth Péter  zongora
Vörös Szilvia  operaénekesnő
 Zombola Péter  zeneszerző
  

A döntést hozó kuratórium tagjai:

Elnök:

Dr. Batta András zenetörténész,

a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora

Tagok:

Devich János gordonkaművész,

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, professor emeritus

Lakatos György fagottművész,

a Liszt F. Zeneművészeti Egyetem docense

Binder Károly zongoraművész,

a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékének vezetője

Bogányi Gergely

Prima és Junior Prima Díjas zongoraművész

Baráti Kristóf

Junior Prima Díjas hegedűművész

Jakobi László

gordonkaművész, hangversenyrendező
 
 

Junior Prima Díjasok – 2011
 
Balázs János (zongora)
 Baráth Emőke (szoprán)
 In Medias Brass fúvósötös
 Fenyvesi Márton (jazz gitár)
 Madaras Gergely (karmester)
 Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)
 Rohmann Ditta (gordonka)
 Szegedi Csaba (ének)
 Virágh András Gábor (zeneszerző, orgonaművész)
 Wagner Csaba (harsona)
 

Junior Prima Díjasok – 2010
 
Accord Vonósnégyes
 Balogh Roland (jazz gitár)
 Bella Máté (zeneszerző)
 Fülei Balázs (zongora)
 Káli-Fonyódi Fruzsina (oboa)
 Lajkó István (zongora)
 Rácz Rita (ének)
 Somlai Petra (fortepiano, csembaló)
 Szabó Balázs (orgona)
 Zempléni Szabolcs (kürt)
 

Junior Prima Díjasok – 2009
 
Baráti Kristóf (hegedű)
 Borbély László (zongora)
 Csáki András (gitár)
Karosi Bálint  (orgona)
Kokas Katalin (hegedű)
Oláh Dezső  (jazz - zeneszerző, zongora)
Pataki Potyók Dániel (ének)
Richter Gábor (trombita)
Vámosi-Nagy Zsuzsa (fuvola)
Várdai István  (cselló)
 

Junior Prima Díjasok – 2008
 
Bogányi Gergely (zongora)
Kelemen Barnabás (hegedű)
Fenyő László (gordonka)
Seress Dóra (fuvola)
Héja Domonkos (karmester)
Boldoczki Gábor (trombita)
Ewald Rézfúvós Kvintett
Farkas Gábor (zongora)
Hajnóczy Júlia (szoprán)
Brickner Szabolcs (tenor)